Slavnostní předávání maturitních vysvědčení 

31. května 2023 se konalo v zasedací síni mosteckého magistrátu slavnostní vyřazení našich absolventů. Za zvuku studentské hymny Gaudeamus igitur nastoupili do sálu ti, kteří úspěšně složili maturitní zkoušky. V úvodu ceremoniálu k přítomným promluvila ředitelka školy Ing. Ivana Hermannová. Vystřídal ji zástupce maturantů Jan Král, který studium na naší škole hodnotil jako dobře strávený čas – přinesl žákům znalosti, schopnost rozhodování i četná přátelství. Zároveň poděkoval rodičům, kteří jim byli při studiu oporou. Následovalo samotné předávání vysvědčení a ocenění vyznamenaných maturantů. 

Naši absolventi zakončili jednu etapu svého života a další se před nimi otevírá. A my jim na cestě do této etapy přejeme vykročení tou správnou nohou. 

Velké poděkování patří také žákům nižších ročníků, kteří se na slavnostním ceremoniálu podíleli – průvodní slovo měli budoucí maturanti Martina Pešatová a Rostislav Pitek. O hudební program se postarali klarinetista Jan Kunz a kytarista Václav Pilař. 

Jaro v kuchyni a Šikovný prodavač

19. dubna 2023 jsme se zúčastnili soutěže „Jaro v kuchyni a Šikovný prodavač – prodavačské dovednosti“, kterou pořádala prvním rokem Základní škola a Střední škola v Krupce.

Žákyně třídy E2 Valentýna Hejdová a Kristýna Klasová oboru Prodavačské práce obsadily 3. místo a žáci třídy Z2A Veronika Škantová a Tomáš Gebert oboru Stravovací a ubytovací služby obsadili 4. místo. Žákům děkujeme za reprezentaci školy.

Diplomy žákyň třídy E2

GASTRO LABE 2023

Dne 30. března 2023 se konal v Pivovaru v Děčíně VII. ročník soutěže mladých kuchařů, číšníků a cukrářů „GASTRO LABE 2023“.

Za naši školu soutěžily dva týmy oboru kuchař: Lukáš Slabý a Tomáš Gaňa, Jiří Ptáček a Tomáš Krňávek ze tříd K1P a K2A. Soutěžní disciplínou byla „Soutěž o poctivý hamburger z lososa“.

Za obor číšník nás reprezentovala žákyně třídy Č2B Kateřina Perriová, která obsadila 3. místo. Soutěžním úkolem bylo připravit hlavní pokrm z těstoviny před hostem, servis a nabídka vhodného vína.

Poděkování žákyním oboru Kosmetické služby.

podekovani_hasici

Dračí lodě 2021 (Ústí nad Labem) – 8.10.2021 jsme se zúčastnili závodu Dračích lodí. V konkurenci 6 týmů jsme se umístili na skvělém druhém místě, pouhou 1 sekundu za vítěznými profíky z týmu Bulldoci Most. 💪 Děkujeme všem za podporu z břehu (holkám – kosmetičkám) a i těm co fandili živě – online..👏 Ještě jedno velké poděkování pro ty, co se postarali o výbornou svačinu na závody. Děkujeme..👍

SVK je přehlídka “vědeckých” prací studentů středních škol a víceletých gymnázií zaměřená na technická a přírodovědná témata se zvláštním důrazem na obor CHEMIE. Studentskou vědeckou konferenci pro středoškolské studenty pořádá Vysoká škola chemicko-technologická, ORLEN Unipetrol RPA, s.r.o. a ORLEN UniCRE a.s. pod záštitou Nadace ORLEN Unipetrol. Zástupci pořádajících společností jsou členy hodnotící komise, která vybírá nejlepší studentské práce. Autoři oceněných prací kromě uznání odborné poroty získávají od nadace i finanční bonus.

SVK 2021 projekt ROBOT

Ondra Reš (student L2) se svou prací “Studium reaktivace katalyzátoru po aldolové kondenzaci acetonu “ se umístil na 1. místě a získal tak studentské stipendium 30000,- Kč.  Naše škola měla v soutěži tři želízka v ohni, z nichž dva projekty postoupily do finále. Projekt ROBOT studentů A4L A (David Gaier, Pavel Mates, Marek Žirovnický) obdržel cenu Nadace ORLEN Unipetrol ve výši 18 tis. Kč. Studentům gratulujeme, přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu a doufáme, že tato úspěšná projektová aktivita bude pokračovat.

 

S dojetím jsme přijali dárek od našich budoucích strojařů ve třídě S4, který nás dostal do kolen.

Soutěž Komenský a my

Soutěže se zúčastnili čtyři žáci v kategorii C, která byla určena studentům SŠ. Psali úvahu či esej na téma “Co pro mě znamená být svobodný?” Soutěž pořádalo Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a v letošním roce se uskutečnil již 19. ročník.

V soutěži uspěla Marie Vacková z 1. ročníku oboru Kosmetické služby, které blahopřejeme a přikládáme její oceněnou práci ZDE .

2901marek

Marek Müller z Lomu vybojoval titul šampiona a přivezl z mistrovství všechny tři cenné kovy

Marek Müller se lyžování věnuje od svých čtyř let, začínal ve SKI CLUBU Litvínov. Od žákovských kategorií je členem M-ALGO teamu. Hlavním Markovým trenérem je Petr Záhrobský ml., v jehož skupině je na hostování. Byl členem republikového výběru žactva, nyní je součástí juniorského reprezentačního družstva. K největším úspěchům dosavadní sportovní kariéry patří tituly mistra ČR ve slalomu v kategoriích U-14, U-16 a U-18 a zlaté medaile z Olympiády dětí a mládeže.

PROJEKT ROBOT

V rámci výuky ZST, kde jsme probírali dopravníky a manipulátory, jsme ve spolupráci tříd E4S S a A4L A vytvořili didaktický projekt ROBOT. Nejdříve jsme ve třídě E4S S smontovali robotická ramena a vyzkoušeli jejich funkčnost a pohyblivost. Pak jsme v truhlárně vyrobili dřevěné kostky různých tvarů (hranoly, kvádry, krychle, jehlany a válce), některé s otvory. Poté jsme se třídou A4L A provedli simulaci výrobní linky, navrhli uspořádání a vytvořili scénář. Nakonec jsme natočili všechny video podklady daného výrobního uspořádání robotických manipulátorů. Nejpracnější fází projektu pak bylo vytvoření odpovídající animace a finální sestřihání a zpracování krátkého videa, které považuji za opravdu zdařilé.

Velké díky patří všem aktivně zapojeným studentům ve třídách E4S S a A4L A, zejména pak těm, kteří jsou uvedeni v titulcích přiloženého videa.

Projekt „Vizionáři Mostecka“

Ekologické centrum Most pro Krušnohoří vypsalo soutěž o návrh projektu na téma „Vizionáři Mostecka“, kde účastníci tohoto projektu navrhovali rekultivaci stávající lokality lomu ČSA o rozloze 24 km2 .

Naší školu úspěšně reprezentoval tým ze třídy A4L ve složení: Štěpánka Kašparová, Kateřina Ramešová, Adéla Zámostná, David Procházka a Miroslav  Morgenstern. Se svým projektem SAFARI JEZEŘÍ obsadili pěkné 2. místo.

Své představy prezentovali prostřednictvím modelu, k jehož vytvoření použili i modely vytvořené na 3D tiskárně –  viz přiložené video.

S36C 921020109590

2901marek Müller Marek, třída A1S

Mostecko – V půlce sezony hostil Špindlerův Mlýn první část Mistrovství České republiky v alpských disciplínách. Na startu nechyběl ani Marek Müller, šestnáctiletý nadaný lyžař z Lomu u Mostu. V kategorii U18 Marek nenašel přemožitele v alpské kombinaci. Právem si tak odvezl titul šampiona. Ve stejné kategorii se navíc vešel mezi absolutní špičku i v super-G, když získal bronzovou medaili za třetí místo. Navázal tak na perfektní výkony v žákovských kategoriích, v nichž slavil několikrát titul mistra ČR a byl také pětinásobným vítězem dětských olympiád ODM.

V současné době Marek studuje střední průmyslovou školu v Mostě. Věnovat se aktivně lyžování na profesionální úrovni může díky vstřícnému přístupu jejího vedení. „Jsem za to vděčný a velmi si toho vážím. Chci také poděkovat všem, kteří mě podporují a finančně mi pomáhají. Právě oni mají obrovskou zásluhu na mých dobrých výsledcích včetně titulu republikového šampiona,“ vyjádřil Marek Müller uznání členům svého týmu, sponzorům i fanouškům.