ORLEN Unipetrol
edugrant banner horizontal 500

SVK je přehlídka “vědeckých” prací studentů středních škol a víceletých gymnázií zaměřená na technická a přírodovědná témata se zvláštním důrazem na obor CHEMIE. Studentskou vědeckou konferenci pro středoškolské studenty pořádá Vysoká škola chemicko-technologická, ORLEN Unipetrol RPA, s.r.o. a ORLEN UniCRE a.s. pod záštitou Nadace ORLEN Unipetrol. Zástupci pořádajících společností jsou členy hodnotící komise, která vybírá nejlepší studentské práce. Autoři oceněných prací kromě uznání odborné poroty získávají od nadace i finanční bonus.

SVK 2021 projekt ROBOT

Ondra Reš (student L2) se svou prací “Studium reaktivace katalyzátoru po aldolové kondenzaci acetonu “ se umístil na 1. místě a získal tak studentské stipendium 30000,- Kč.  Naše škola měla v soutěži tři želízka v ohni, z nichž dva projekty postoupily do finále. Projekt ROBOT studentů A4L A (David Gaier, Pavel Mates, Marek Žirovnický) obdržel cenu Nadace ORLEN Unipetrol ve výši 18 tis. Kč. Studentům gratulujeme, přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu a doufáme, že tato úspěšná projektová aktivita bude pokračovat.


 

Dne 12. 11. 2021 naší školu navštívila mobilní polytechnická laboratoř – EDUbus (www.edubus.cz). Ukázkové aktivity z oblasti termokamer a mikroskopie byly připraveny pro žáky S4, A4 a S2 pro celkový počet 34 žáků. Moderní technologie v cloudovém prostředí byly pro žáky inspirující a všechny 3 čtyřicetiminutové bloky uběhly jako voda. Lektoři dokázali žáky zaujmout svým výkladem, ukázkami měření i aktivitami určenými pro žáky. Poté následovaly ukázky pro vedení školy a učitele odborných předmětů. Další fází projektu bude žádost o zápůjčku vybraných pomůcek.

termo image S2.3 motor 2 motor 1 mikro.1 EDUbus.2 EDUbus.1 04.jpg 01.jpg